Úvodní obrázek
Logo Středočeského Kraje

Starší aktuality

CZ   EN

Poděkování


Rád bych poděkoval všem zaměstnancům domova a jejich rodinným příslušníkům, dále panu Radku Budkovi, dopravnímu řediteli záchranné služby, která poskytla 5 sanitních vozů, profesionálním hasičům z Kralup n. Vltavou, SDH Vojkovice, SDH Nelahozeves, HZS Letiště Vodochody a.s. a pánům Holinovi, Libému a Volemanovi, kteří se aktivně podíleli na přemístění technologií do prvního patra, aby došlo k co nejmenším škodám na majetku.
Část z 50 ubytovaných seniorů se vrátila ke svým rodinám, jiní byli převezeni do domluvených zdravotnických či sociálních zařízení. Volné kapacity k tomu poskytly jak domovy seniorů, tak kupříkladu i mělnická nemocnice.
Číslo účtu a jiné formy pomoci: 245569748/0300 VS: 1111,
kontaktní osoba Petr Kubíček, Tel: 721 009 058

Fotky z povodně naleznete ZDEVelikonoční výstava beránků v Libiši

O velikonocích probíhala v základní škole v Libiši výstava velikonočních beránků, všichni beránci byli následně darováni našim klientům. Mnohokrát děkujeme!!!!Vážení přátelé našeho domova,

rádi bychom Vás informovali, že od října letošního roku (2014) jsme rozšířili lůžkovou kapacitu našeho domova o nové dvoulůžkové pokoje. Nové pokoje jsou určeny pro seniory, kteří jsou schopni sami nebo z dopomocí vyjít po schodech.

Pokoje jsou umístěny v budově B. Přístup není bezbariérový.

Je nám potěšením, že můžeme poskytnout naše služby opět širšímu počtu seniorů a pomoci tak jim, ale i jejich rodinám v životních situacích, kdy potřebují péči další osoby.

S přáním krásných podzimních dní.

Petr Kubíček a kolektiv zaměstnanců29. 11. 2013 Vážení klienti, rodinní příslušníci a přátelé Červeného Mlýna, oproti poslednímu očekávání se nepodaří z technických důvodů zprovoznit náš Domov od začátku prosince, stěhování klientů zpět k nám je plánováno na dny 30. a 31.12 2013 - pondělí a úterý. Všichni budou ještě cca týden předem informováni a bude individuálně naplánováno přestěhování. Rádi bychom všechny informovali, že děláme maximum pro návrat našich klientů, ale některé procesy nelze a nešlo urychlit. Věříme, že se klienti budou vracet do nového, lepšího Domova, máte se na co těšit.

Aktuálně finišují rekonstrukce v obytné části přízemí a následně budou dokončeny nové výmalby pokojů v prvním patře. V prostoru kuchyně a jídelny probíhají rekonstrukční práce v mezích technologických možností. Vzhledem k delší lhůtě vysoušení tohoto, stavebně nejstaršího prostoru, došlo oproti očekávání k časové prodlevě. Nyní, po výběru varianty řešení rekonstrukce interiéru, je očekávaná lhůta dokončení rekonstrukce vnitřních prostor do konce listopadu. Pokud se nevyskytnou neočekávané komplikace, Červený Mlýn bude pro klienty opět domovem od začátku prosince 2013.23. 8. 2013 Budova je již z 70% vysušena, oproti očekávání schne pomaleji část budovy u potoka, prostory kuchyně a jídelny, aktuální předpoklad dovysušení je konec příštího týdne, následně budou postupně zahájeny stavební rekonstrukční práce.18.6. 2013 Byly dokončeny práce spojené s odklízením naplaveného bahna ze zahrad a okolí objektu, dnešním dnem započalo vysoušení budovy Červeného mlýna.17.6.2013 Dle harmonogramu probíhá likvidace škod, již máme zprovozněn elektrický přípoj, finišuje chemické čištění poškozeného interiéru, proběhla další návštěva u klientů v jejich aktuálních pobytových zařízeních, všichni, kteří byli dnes navštíveni jsou v pořádku a těší se k nám domů.11.6.2013 Jednotku posílili hasiči z Tatenic, probíhá oprava přívodu elektrického proudu, probíhá odklízení materiálu, bahna a čištění okolí domova a interiéru.10.6.2013 HZS Jihomoravského kraje zasahuje na Červeném mlýně při zprůjezdnění přístupové cesty a odklízení nánosů bahna.9.6.2013 Voda průběžně klesá, v průběhu 10.6.2013 dojde ke statickému posouzení budovy a následně budou zahájeny potřebné práce a činnosti. V tuto chvíli je hrubý odhad znovuotevření domova cca 3 měsíce.4.6.2013 Všichni klienti byli úspěšně evakuováni. Rozvoz obědu do odvolání zrušen.